Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Załatw sprawę

© All rights reserved. Designed by ANSiM.

Doradztwo kariery i przedsiębiorczości (3 semestry)

Doradztwo kariery i przedsiębiorczości - studia podyplomowe trzysemestralne przez Internet

Studia podyplomowe w ANSiM są kwalifikacyjne, bo umożliwiają uzyskanie kwalifikacji!
Studia podyplomowe realizowane są na intuicyjnej platformie UczelniaOnline!

Cel studiów

Studia umożliwiają uzyskanie dodatkowej wiedzy w zakresie: kariery i podstaw przedsiębiorczości, psychologicznych, społecznych, prawnych, etycznych zagadnień związanych z dopasowaniem do zawodu, doradzaniem oraz poznania funkcjonujących na rynku pracy narzędzi diagnostycznych i metod wykorzystywanych w pracy doradczej. Studia mają na celu rozwinięcie kompetencji miękkich i poznania szeroko rozumianej kariery i przedsiębiorczości.

Adresat studiów

Studia kierowane są do wszystkich absolwentów studiów wyższych (licencjackie lub magisterskie), adresowane są również do nauczycieli, psychologów, pedagogów, wychowawców, pracowników socjalnych, dyrektorów, menedżerów, liderów, jak również kadry administracyjnej i zarządzającej oświatą, jak i do wszystkich tych, którzy chcą udoskonalić swój warsztat pracy, w zakresie kariery i przedsiębiorczości.

Czas trwania nauki

Studia trwają trzy semestry.

Program studiów podyplomowych

Program studiów obejmuje tematykę, przykładowo poruszanych zagadnień: wprowadzenie do poradnictwa zawodowego, klasyfikacja zawodów i specjalności, wewnątrzszkolny system doradztwa zawodowego w szkole, rynek pracy w Polsce i w Unii Europejskiej, sytuacja psychofizyczna uczniów w okresie podejmowania decyzji zawodowej, zakładanie własnej działalności gospodarczej, makro i mikoroekonomiczne aspekty funkcjonowania przedsiębiorstwa, doradztwo zawodowe dla uczniów niepełnosprawnych, psychospołeczne i kulturowe uwarunkowania przedsiębiorczości, etyczne i ekologiczne aspekty działalności gospodarczej, dydaktyka podstaw przedsiębiorczości, planowanie ścieżki kariery zawodowej i kształcenia, poradnictwo dla dorosłych, metody pracy doradcy zawodowego, komunikacja interpersonalna i autoprezentacja w pracy doradcy zawodowego, sytuacje trudne i sposoby radzenia, stres i metody radzenia sobie ze stresem, zakładanie własnej działalności gospodarczej, tworzenie indywidualnego planu działania, metodyka przedsiębiorczości.

Program studiów posiada konkretną wiedzę, nie tylko teoretyczną, ale również i praktyczną, znajdziesz tu wszystko to co powinieneś wiedzieć w tym zakresie, decydując się na pracę w doradztwie kariery i przedsiębiorczości, pamiętając o nieustannym rozwoju w tej zmieniającej się dziedzinie.

Absolwent

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności umożliwiające prowadzenie samodzielnej, efektywnej i zorientowanej na potrzeby rynku, działalności w zakresie doradztwa kariery i przedsiębiorczości. Posiada umiejętność planowania kariery zawodowej i zarządzania własnymi kompetencjami miękkimi i własną przedsiębiorczością, jest przygotowany do wspierania młodzieży i dorosłych w podejmowaniu optymalnych decyzji edukacyjno– zawodowych, tak, aby były one adekwatne do osobistych preferencji i predyspozycji zawodowych, jak i wymagań oraz możliwości, które są obecnie na rynku pracy. Absolwent będzie mógł podjąć zatrudnienie w różnych placówkach, które prowadzą poradnictwo zawodowe, doradztwo zawodowe.

Studia pozwalają również uzyskać pracę w charakterze doradcy zawodowego w instytucjach rynku pracy, jako:

  • doradcy zawodowego i personalnego w agencjach doradztwa i pośrednictwa pracy,
  • doradcy w uczelnianych biurach karier,
  • specjalisty w instytucjach rynku pracy,
  • doradcy zawodowego zaangażowanego w realizację projektów współfinansowanych ze środków unijnych,
  • doradcy zawodowego w różnego rodzaju instytucjach zajmujących się pracą z młodzieżą (ośrodki wychowawcze, placówki opiekuńczo-wychowawcze).

Studia pozwalają uzyskać pracę w takich miejscach, jak: placówkach edukacyjnych, administracji samorządowej, wojewódzkich i powiatowych urzędach pracy, agencjach pośrednictwa pracy, centrach informacji i planowania kariery zawodowej, organizacjach pracodawców, Ochotniczych Hufcach Pracy, działach kadr w publicznych i niepublicznych firmach, przedsiębiorstwach, firmach doradczych i konsultingowych, poradniach specjalistycznych, w tym dla młodzieży pod kątem wyboru zawodu, niepublicznych instytucjach rynku pracy, instytucjach szkoleniowych, agencjach zatrudnienia i pośrednictwa pracy, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, agencjach doradztwa personalnego, agencjach poradnictwa zawodowego, agencjach pracy tymczasowej.

Dokument ukończenia studiów podyplomowych

Absolwent otrzymuje Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych Akademii Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie - Akademii Nauk Stosowanych, wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r., w sprawie dokumentów wydanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego.

Świadectwo studiów podyplomowych ANSiM wzór

Opłaty za studia wybiera się w momencie zapisu

  1. Opłata jednorazowa – gwarancja najniższej ceny studiów - 3700 zł
  2. Opłata semestralna - 3 x 1300 zł
  3. Opłata ratalna (miesięczna) - 15 x 280 zł

Terminy zapisów:

Semestr zimowy trwa od 1 października do końca lutego.
Semestr letni trwa od 1 marca do 30 września.

Zapisy, na przeglądane przez Ciebie studia, na semestr zimowy roku akademickiego 2024/2025 trwają.

Kontakt telefoniczny

W sprawie rekrutacji na studia podyplomowe
01 lipca - 14 września: poniedziałek - piątek 8 - 16
15 września - 30 czerwca: poniedziałek - sobota 8 - 16,
tel. 696 627 498

Rekrutacja w kilku krokach:

  1. Jeśli jeszcze nie masz konta na naszej UczelniOnline.WSNS - załóż je i zapisz się
  2. Po założeniu konta, kliknij na link aktywacyjny, który zostanie wysłany na Twoją pocztę e-mail
  3. Przejdź na UczelniaOnline.WSNS do zakładki "Moje studia", a tam wybierz interesujacy Cię rodzaj rekrutacji, wypełnij brakujące dane dotyczące ukończonej szkoły i zapisz się na wybrane studia
  4. Dokonaj opłaty za studia szybkim przelewem - Przelewy24 lub przelewem tradycyjnym na dane Uczelni.
    Akademia Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie - Akademia Nauk Stosowanych
    ul. Zamojska 47, 20-102 Lublin, NIP 712-26-52-701
    Nr konta - Alior Bank S.A.,
    39 2490 0005 0000 4520 2292 3812
    Dla przelewów zagranicznych:
    BIC Alior Banku: ALBPPLPW
    IBAN: PL39 2490 0005 0000 4520 2292 3812
    Wniesienie opłaty za wybrane studia podyplomowe skutkuje ich aktywacją w odpowiednim semestrze zimowym lub letnim, zgodnie z harmonogramem studiów ANSiM.

Wymagane dokumenty

Studia podyplomowe adresowane są do absolwentów szkół wyższych. Warunkiem zapisania się na studia podyplomowe jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych, co najmniej pierwszego stopnia (licencjat), jeżeli niektóre ze studiów wymagają dyplomu ukończenia studiów II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, to taka informacja będzie podana w wymaganiach, na danych studiach. Po zapisaniu się na studia, należy przesłać skan dyplomu ukończenia studiów wyższych w UczelniaOnline.WSNS

Warunki ukończenia studiów

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest zdanie wszystkich przedmiotów, które wymagane są w programie studiów: zaliczeń i egzaminów, przeprowadzonych w formie testu, na zakończenie każdego przedmiotu. Zaliczenia i egzaminy odbywają się drogą on-line bez konieczności przyjeżdżania na Uczelnię. Dajemy możliwość podchodzenia do testu wielokrotnie, aż wynik będzie satysfakcjonujący. Bardzo ważne jest to, aby osoba studiująca mógła wynieść jak najwięcej wiedzy.

Warunkiem ukończenia studiów jest również odbycie praktyki zawodowej, o ile jest wymagana. Informacja o wymaganej praktyce znajduje się w opisie danych studiów, jeżeli takiej informacji o praktyce nie ma, to dla Słuchacza nie jest wymagana.

Ostateczny wynik studiów podyplomowych jest średnią ocen uzyskanych z zaliczeń i egzaminów testowych w czasie odbywania studiów. Średnia ocen ze studiów jest ogólną oceną zapisaną na Świadectwie Ukończenia Studiów Podyplomowych.

Terminarz płatności

Tabela terminów opłaty czesnego za studia podyplomowe:
Harmonogram opłat rat czesnego w całym okresie studiów dla studiów rozpoczynających się w semestrze zimowym - 1 października: Harmonogram opłat rat czesnego w całym okresie studiów dla studiów rozpoczynających się w semestrze letnim - 1 marca:
Rata miesięczna: Termin wpłaty: Rata miesięczna: Termin wpłaty: Rata miesięczna: Termin wpłaty: Rata miesięczna: Termin wpłaty:
I Rata 25 września XI Rata 25 lipca I Rata 25 lutego XI Rata 25 grudnia
II Rata 25 października XII Rata 25 sierpnia II Rata 25 marca XII Rata 25 stycznia
III Rata 25 listopada XIII Rata 25 września III Rata 25 kwietnia XIII Rata 25 lutego
IV Rata 25 grudnia XIV Rata 25 października IV Rata 25 maja XIV Rata 25 marca
V Rata 25 stycznia XV Rata 25 listopada V Rata 25 czerwca XV Rata 25 kwietnia
VI Rata 25 lutego XVI Rata 25 grudnia VI Rata 25 lipca XVI Rata 25 maja
VII Rata 25 marca XVII Rata 25 stycznia VII Rata 25 sierpnia XVII Rata 25 czerwca
VIII Rata 25 kwietnia XVIII Rata 25 lutego VIII Rata 25 września XVIII Rata 25 lipca
IX Rata 25 maja XIX Rata 25 marca IX Rata 25 października XIX Rata 25 sierpnia
X Rata 25 czerwca XX Rata 25 kwietnia X Rata 25 listopada XX Rata 25 września
Rata za semestr 25 września Rata za semestr 25 lutego Rata za semestr 25 lutego Rata za semestr 25 września
Opłata za cały okres studiów 25 września Opłata za cały okres studiów 25 lutego