Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Załatw sprawę

© All rights reserved. Designed by ANSiM.

Edukacja i wspomaganie osób ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera (3 semestry)

Edukacja i wspomaganie osób ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera – studia podyplomowe trzysemestralne przez Internet

Cel studiów

Celem studiów jest ukazanie specyfiki procesu kształcenia i wychowania osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i zespołem Aspergera, wyposażenie Słuchaczy w wiedzę i umiejętności pracy z osobami z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera oraz innymi całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, środowiskiem społecznym i rodzinnym ucznia.

Studia zwracają uwagę na potrzebę zintegrowania działań rehabilitacyjnych i edukacyjnych w tym kierunku, mają na celu: dokładne i kompleksowe przekazanie wiedzy i kompetencji niezbędnej w pracy z dziećmi z autyzmem i zespołem Aspergera, przygotowanie Słuchaczy do pracy z osobami z autyzmem, zespołem Aspergera, właściwe komunikowanie się, dobór metod terapeutycznych wykorzystywanych w pracy z osobami z autyzmem, zespołem Aspergera, wyposażenie Słuchaczy w wiedzę umożliwiającą programowanie, jak również podejmowanie działań rewalidacyjnych w stosunku do osób z autyzmem, zdobycie umiejętności praktycznych w podejmowaniu działań rewalidacyjnych, dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w stosunku do osób z autyzmem i zespołem Aspergera.

Słuchacz zdobędzie wiedzę i umiejętności praktyczne, które umożliwią podejmowanie skutecznych działań rewalidacyjnych, dydaktycznych, wychowawczych oraz opiekuńczych w stosunku do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu: lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz ze spektrum autyzmu, przebywających w placówkach szkolnictwa specjalnego, ogólnodostępnego, integracyjnego oraz w środowisku rodzinnym.

Adresat studiów

Studia kierowane są do absolwentów szkół wyższych (I stopnia lub II stopnia lub jednolitych magisterskich), nauczycieli różnych specjalności zatrudnionych w placówkach szkolnictwa specjalnego i w szkolnictwie ogólnodostępnym, psychologów, pedagogów, którzy są zainteresowani podniesieniem kwalifikacji w zakresie pedagogiki oraz zainteresowanych wspomaganiem osób z autyzmem i zespołem Aspergera.

Studia skierowane są do absolwentów szkół wyższych z przygotowaniem pedagogicznym. W przypadku braku posiadania przygotowania pedagogicznego, należy je uzupełnić podczas studiów. WSNS umożliwia Słuchaczom zapisanie się na studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego. Możesz wybrać kilka studiów podyplomowych w WSNS i studiować jednocześnie, otrzymasz rabat na studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego, nie trać czasu.

Czas trwania nauki

Program studiów obejmuje trzy semestry, 640 godzin (w tym 180 godzin praktyk zawodowych).

Praktyki

Praktyki zawodowe w wymiarze 180 godzin mogą odbywać się w następujących instytucjach:

  • w przedszkolach, szkołach i placówkach systemu oświaty,
  • poradniach psychologiczno-pedagogicznych,
  • placówkach medycznych,
  • i innych zakładach, w których jest prowadzona terapia,
  • jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego wykonujące zadania w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej,
  • placówki wsparcia dziennego, organizatorzy rodzinnej pieczy zastępczej,
  • placówki opiekuńczo-wychowawcze,
  • regionalne placówki opiekuńczo-terapeutyczne,
  • interwencyjne ośrodki preadopcyjne,
  • ośrodki adopcyjne,
  • podmioty, którym zlecono realizację zadań z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej.

Program studiów podyplomowych

Program studiów obejmuje tematykę, przykładowo poruszanych zagadnień, w zakresie: elementy psychologii klinicznej małego dziecka, elementy pedagogiki specjalnej, diagnostyka psychopedagogiczna, dydaktyka specjalna, autyzm spektrum zaburzeń, przyczyny choroby, diagnoza, terapia, wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera, metody terapii osób autystycznych, metodyka kształcenia uczniów z autyzmem i zespołem Aspergera, metody komunikacji alternatywnej, stymulacja rozwoju psychoruchowego małego dziecka.

Program studiów posiada konkretną wiedzę, nie tylko teoretyczną, ale również i praktyczną, znajdziesz tu wszystko to co powinieneś wiedzieć w tym zakresie, decydując się na pracę w zawodzie nauczyciela zajmującego się wspomaganiem osób z autyzmem, pamiętając o nieustannym rozwoju w tej zmieniającej się dziedzinie.

Absolwent

Absolwent zdobędzie wiedzę i umiejętności praktyczne, które umożliwią podejmowanie skutecznych działań rewalidacyjnych, dydaktycznych, wychowawczych oraz opiekuńczych w stosunku do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu oraz ze spektrum autyzmu, przebywających w placówkach szkolnictwa specjalnego, ogólnodostępnego, integracyjnego oraz w środowisku rodzinnym.

Absolwent kierunku posiada wiedzę i umiejętności umożliwiające prowadzenie samodzielnej, efektywnej i zorientowanej na potrzeby rynku, działalności w zakresie edukacji i wspomagania osób z autyzmem.

Opłaty za studia wybiera się w momencie zapisu

  1. Opłata jednorazowa – gwarancja najniższej ceny studiów - 5400 zł
  2. Opłata semestralna - 3 x 1900 zł
  3. Opłata ratalna (miesięczna) - 15 x 400 zł